Dieta  oczyszczająca 
Oczyszczające soki z warzyw:
Sok z pietruszki
Oczyszcznie organizmu sokiem z pietruszki można przeprowadzać 3-4 razy w roku przez 30dni. Wyciśnięty świeży sok wypija się rano na czczo w ilości ok. 150ml i po południu.
Sok z pietruszki ma bardzo silne działanie oczyszczające nerki, wzmacnia naczynia krwionośne, zwłaszcza naczynia włosowate i tętnice oraz wpływa dobroczynnie na przemianę tłuszczową i pracę nadnerczy i gruczołu tarczycy.
Sok z ziemniaków
Sok z ziemniaków oczyszcza organizm z nagromadzonych odpadków przemiany materii, rguluje pracę jelit, głównie jelita grubego. Zawiera bardzo dużo potasu, fosforu, siarki i sodu. Sok ten działa łagodząco na nadkwasotę żołądka, na nadżerki i wrzody żołądka. Kuracje 14 dniowe sokiem z ziemniaków przeprowadza się kilka razy w roku. Podczas tej kuracji trzeba zrezygnować ze spożywania mięsa i ryb.
GŁÓWNA OCZYSZCZANIE
Sok z marchwii
Kuracja oczyszczająca za pomocą soku z marchwii trwa 30dni i przeprowadza się ją najczęściej na początku jesieni i zimą. W trakcie oczyszczania powinno się wypijać 4 szklanki soku dziennie. Sok z marchwii zawiera naturalne witaminy: A,B,C,D,K, minerały: wapń, magnez, potas,żelazo, siarka.
Sok z cebuli
Sok z cebuli bardzo głęboko oczyszcza organizm z nagromadzonych metabolitów, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, perystatykę jelit, reguluje apetyt, zwiększa ilość wydzielanego moczu. Oczyszczanie sokiem z cebuli przeprowadza się na początku jesieni i na przedwiośniu. Wypija się 3 razy dziennie przed głównymi posiłkami 100ml soku przez 2 tygodnie.
Sok z cykorii
Sok z cykorii pobudza wydzielanie żółci, wspiera pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zalecany jest osobom z nadwzrocznością i krótkowzrocznością. Kurację tym sokiem przeprowadza się w maju, październiku i listopadzie. Trwa ona 30 dni, wskazane jest mieszać sok z cykorii z sokiem z pietruszki, z marchwii i z selera w proporcji 1:1:1:1. Pije się 30min. przed sniadaniem i kolacją w ilości 1/2 szklanki.
Sok z zielonej papryki
Sok z zielonej papryki poprawia pracę jelit, przynosi ulgę osobom cierpiącym na uporczywe gazy, zawiera duże ilośći krzemu czym odbudowuje strukturę własa, paznkoci i skóry. Kuracja tym sokiem trwa 30 dni, pije sie go 3 razy dziennie po 1/2 szklanki pół godziny przed głównymi posiłkami.
Miesznka soku z zielonej papryki z sokiem z marchwii w stosunku 1:1 działa oczyszczająco na skórę z trądzikiem, na wypryski ropne i wysypki.