To i owo dla kobiet
Zakażenia drożdżakowate
Stały wzrost zakażeń wywoływanych przez grzyby drożdżopodobne zmuszają kobiety do coraz częstrzych poszukiwań naturalnych sposobów zapobiegania i usuwania stanów zapalnych sromu i pochwy.
Kandydoza okolic intymnych to jedyne zakażenie grzybicze, które może być przenoszone drogą płciową.
Przez wiele lat lekarze dzielili pacjentki z drożdżycą pochwy na dwie grupy: bezobjawowe nosicielki Candida (brak objawów, dodatni wynik hodowli) i pacjentki z objawami infekcji Candida vaginitis.
Bezobjawowa kolonizacja obecna jest od 5 do 55% zdrowych dorosłych kobiet.
Do rozwoju zmian klinicznych usposabiają najczęściej:
cukrzyca, ciąża, otyłość, nowotwory, awitaminoza, długotrwałakuracja antybiotykami,kortykosterydami lub preparatami immunosupresyjnymi, korzystanie z basenów pływackich z silnie chlorowaną wodą,
bielizna syntetyczna, urazy, otarcia, doustne preparaty antykoncepcyjne oraz zakażenia pochwy przez Gardnerella vaginalis.

Drożdżaki, nawet w ciąży, nie powinny być zaliczane do prawidłowego środowiska pochwy. Noworodki urodzone przez matki chorujące na drożdżycę narządów płciowych narażone są na ryzyko rozwoju tzw. "pleśniawek" jamy ustnej.
Najważniejszym patogenem  jest Candida albicans oraz inne garunki jak:  C. glabrata, C. krusei, C. kefyr (pseudotropicalis), C. parapsilosis, C. tropicalis, C. stelatoidea, C. guilliermondi, C. zeylalnoides i inne.
Tampony z probiotykami
wkładki higieniczne z paskiem anionowym
Podpaski z paskiem anionowym
Podpaski z ziołami
Propozycja usuwania kandydozy: codzienne używanie wkładek higienicznych i podpasek z paskiem anionowym, stosowanie na noc podpasek z leczniczymi ziołami, irygacje pochwy za pomocą ziół np. kwiatków nagietka, krwawnika, rumianku oraz za pomocą Octeniseptu (gotowy do użycia antyseptyk), stosowanie w okresie menstruacji tamponów z probiotykami i podpasek z nanosrebrem, używanie globulek dopochwowych z nagietkiem, jaskółczym zielem, olejkiem z drzewa herbacianego oraz kapsułek dopochwowych z probiotykami.
Godne polecenia są
kuleczki dopochwowe z ziół ajurwedujskich, które usuwają stany zapalne, mają ogromny wpływ na niwelowanie mięśniaków, polipków, grzybic. Stosuje się je również prewencyjnie 1 raz w miesiacu aby " odmłodzić " śluzówki pochwy i macicy. O kuleczki i wkładki higieniczne z nanosrebrem proszę pytać na spotkaniu vega-test  i/lub mailowo w sklepie internetowym vegatestsklep.
Globulki dopochwowe
Kapsułki z probiotykami
Gotowy do użycia antyseptyk
podpaski z leczniczymi ziołami
Kuleczka dopochwowa z ziołami ajurwedyjskimi
GŁÓWNA
Wkładki higieniczne z nanosrebrem