Świecowanie uszu
GŁÓWNA ZABIEGI
Świecowanie uszu
Metoda ta wywodzi się z tradycyjnej medycyny ludowej Dalekiego Wschodu oraz Indian Ameryki Północnej.
W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokee oraz Indianie z Meksyku używajli jej i po dziś dzień używają świecowania jako środka leczniczego.
Podczas spalania się świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono wskutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90 % osób odczuwa w tym czasie obniżenie ciśnienia, lekkość w okolicach uszu i w głowie jako główny efekt świecowania.
Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi olejkami eterycznymi do wewnątrza ucha. W wyniku tego następuje lekkie podrażnienie tej strefy, a działanie prądu podciśnienia wyciąga woskowinę, osady, zanieczyszczenia i zbędne produkty wydzielania gruczołów łojowych z ucha.
Lokalnie dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, co wzmacnia immunologiczny system obronny oraz usprawnia krążenie limfy. Przyjemne ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Wyrównuje ciśnienie w uchu środkowym.Cały proces jest bezpieczny i skuteczny. Ważne jest natomiast aby w dniu przed zabiegiem nie moczyć głowy ani uszu, a po zabiegu zabezpieczyć uszy tamponikiem z waty.
Wskazania do świecowania uszu :
- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
- podrażnienie uszu lub zatok
- zaburzenia ostrości słuchu , niedosłuch
- szumy w uszach, tzw. "dzwonienie" w uszach,
- bólae głowy, migreny
- zapalenie zatok , katar
- zakłócenia krążenia w uchu
- migreny szyjne
- nadmierna pobudliwość nerwowa, drażliwość, stres
- lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych
- stymulacja energii - cyrkulacji prądów energetycznych
- regulacja i usprawnienie krążenia energii życiowej
Świecowanie powinno się przeprowadzać w obydwu uszach, jedno po drugim.
Przeciwwskazania: otwarty wyciek ropy z ucha , uczulenia na produkty pszczele, perforacja błony bębenkowej, infekcje bakteryjne ucha, urazy głowy, choroby zakaźne, tętniak mózgu. Świecowania uszu nie wykonuje się osobom, które nie są w stanie leżeć przez kilkanaście minut w bezruchu, a więc małym dzieciom i osobom z upośledzoną koordynacją ruchową.